2012. október 28., vasárnap

Budapesten lenni jó! Budapesten lenni jó?


Néhány éve még, amikor egy társaságban, budapestiek, magyarok között szóba került Budapest, a legtöbben olyan jelzőket használtak rá, mint piszkos, koszos, mocskos, lehangoló, szürke, depresszív, ugyanakkor éjjel, amikor nem látszik, hogy milyen koszos, kiderült számunkra is, hogy lényegében egész szép és még a régi épületeink is felértékelődtek…
Néhány fanatikus azonban megkereste, meglátta, és bemutatta nekünk, budapestieknek, magyaroknak Budapest szépségeit, ezért, amikor 2012-ben felmerül Budapest megítélése már olyan szavakkal, kifejezésekkel jellemezzük, mint laza, élhető, fantasztikus az éjszakai élet, tele van fesztivállal – rendezvénnyel – koncerttel – romkocsmával, kozmopolita nagyváros, európai nagyváros, Budapest egyszerűen jó!
Ha elbeszélgetsz egy turistával (megtettük, nem is egyszer…), biztos, hogy gondolkodás nélkül rávágja, hogy Budapest fantasztikus, főleg az éjszakai élet! Ha elbeszélgetsz egy Magyarországon élő külföldivel (szintén megtettük…) ő is azt fogja mondani, hogy Budapest azért van, hogy lazuljunk! Lehet ezzel vitatkozni? Természetesen lehet! Megtettük? Nyilván igen, ám a vita értelmét vesztette, amikor rádöbbentünk, hogy péntek éjjel van, a szemerkélő esőben állva borozunk az Erzsébet téren (Cégér gasztro-zsibongás fesztivál), sok más idegen ember társaságában hallgatva két gitárost, és akkor jön az az érzés, hogy most komolyan arról vitatkozunk, hogy Budapesten lenni jó-e? Naná, hogy igen!
Nem hiszed? Szerinted mások nem így gondolják? Nézd meg ezt!

Néhány éve, szinte hétről - hétre növekszik a Budapestet népszerűsítő blogok száma. Olyan blogok ezek, amik nekünk, magyaroknak, főleg budapestieknek szólnak. Lásd a várost más szemmel, mondd el, hogy Te mit szeretsz benne, mit próbáltál ki, mi volt jó, mondd el, írd le, véleményezd, oszd meg, nézd meg milyen gyönyörű és sokszor rejtett kincseink vannak, találd meg a város romantikáját és tartozz egy közösséghez, akik szeretik Budapestet és szeretik egymást. Nagyjából ezt a konklúziót vontuk le csütörtökön az Ötkertben a Made in Budapest party sorozat első előadásán. Kicsit késtünk, kicsit hamarabb jöttünk el, de így is sikerült elcsípnünk a WeLove Budapest, a HaverVagy és a Budapest Dirt beszélgetéseit.

A We Love Budapestről eddig is tudtuk, hogy fantasztikus – nem egyszer értesülünk programokról tőlük, nem egy új helyről olvastunk náluk, napi szinten látunk régi-új képeket Budapestről. A szlogenjük: „Budapest portál kicsit másképp” – és ez valóban így van. Szubjektív, hiszen Budapestet szerető emberek működtetik, objektív mivel meghallgatják a követőik véleményét, értékelését, megfogadják tanácsaikat.



A HaverVagy, számunka kevésbé volt eddig ismert. Mottójuk: „hogy együtt légy azokkal, akikkel összetartozol.”. Kéri Csaba 2009-ben hozta létre a HaverVagy közösséget azzal a céllal, hogy emberek, ismerősök, barátok között legyen, amikor csak lehet. A HaverVagy egy illegális bulival kezdődött a Clark Ádám téri alagút tetején mára azonban egy 6000 fős közösségről van szó! Kirándulások, bulik még meg nem nyitott szórakozóhelyeken, vakrandi hangulatú esték nem párkapcsolati ismerkedési szándékkal, flashmobok, különleges programok és sok-sok nyitott ember – ez a HaverVagy.

A Budapest Dirt viszont teljesen más megközelítést választott Budapest bemutatására. Budapest, éjszakai élet, kortárs fotóművészek, a mocsok romantikája. Ha érdekelnek a képeik, ha kíváncsi vagy arra, hogy ami mellett eddig elmentél, amit nem vettél észre, amit nem akartál észrevenni miért is érdemes arra, hogy egy fotós lefotózza, nézd meg november 5-ig az Ötkertben!  

Összegezzünk! 1 este az Ötkertben, 3 különböző előadás, 1 fesztivál a város közepén – igen, minket abszolút meggyőztek, hogy Budapestben van fantázia. Budapest a lehetőségek városa!

 
Budapest a marketing városa! Budapest a MI városunk!
MI LOVE BUDAPEST!

Princz Viktória
"A cikk a reklamipar.hu (http://reklamipar.hu/marketing/horeca---turizmus/2012/10/29/budapesten-lenni-jo/) oldalon is megtalálható!”

2012. október 25., csütörtök

Business Travel Show – szakmai konferencia, ahogy azt MI láttuk


Várakozással teli csütörtöki napon (2012, október 18.) került megrendezésre az „Egészségügy és turizmus” című szakmai konferencia, amely az idei, immáron tizedik Business Travel Show kísérőrendezvényének számított.


Ingyenes, online regisztrációt követően az esemény könnyedén megközelíthető volt. Megérkezünk, regisztrálunk, a hostess lányok a számtalan prospektus, szóróanyag mellé névre szóló kitűzőinket is átadták. Irány az esemény helyszíne: Hungexpo, „A” pavilon. A pavilonba érkezve azonban megkezdődtek megpróbáltatásaink, lévén, hogy a Business Travel Show – így az általunk kiszemelt konferencia is - a Hoventa szálloda-, vendéglátóipari- és gasztrotechnikai szakkiállítással, a Service Expóval és a Budapest Callinggal egy időben, egymás mellett kerül megrendezésre. Szuper! Az „A” pavilonba érkezve tisztán hallható, hogy egymást érik az előadások, konferenciák… De hol lehet a MI konferenciánk? Hosszas bolyongást követően be kellett látnunk, hogy női megérzéseink nem bizonyulnak elegendőnek, amennyiben azt egy adott konferencia pontos helyszínének felkutatására kívánjuk fordítani. De mire képes a női elme! A korábban említett hostess lányok a kezünkbe nyomtak egy paksaméta papírt, és voilá éppen időben eszünkbe jut, hogy átfussuk az anyagokat, és lám, megleljük benne a helyszín pontos megnevezését: A pavilon, konferenciaterem. Csakhogy konferenciateremről még a kiállítók sem hallottak. Sebaj, nem adjuk fel… És tessék, éppen mikor készülünk elhagyni a terepet, felsejlik előttünk egy óriási fekete lepel, amely a „konferenciatermet” hivatott leválasztani a pavilon többi részétől. Megérkeztünk!

Elfoglaljuk helyünket, amelyen az aznapi program és egy áprilisi (?!) Business Traveller Magazin fogad. Rövid várakozást követően Szebeni Zsolt, (a Turizmus Kft. ügyvezetője), majd Hadházy Sándor, (a FIDESZ szakpolitikusa, a Sport- és turizmusbizottság tagja) köszönti a résztvevőket és kezdődhet a szakmai konferencia.

Elsőként Horváth Gergely (az MT Zrt. vezérigazgató-helyettese) ismerteti a Magyar Turizmus Zrt. egészségturizmus témakörben folytatott marketingtevékenységét. Sajnos előadásával egy időben a fekete lepel másik oldalán borkóstoló veszi kezdetét meglehetősen hangosan, olykor túlharsogva Gergely hangját, de ő hősiesen kitart, emel hangszínén. Röviden összefoglalja, hogy 2013 év folyamán kiemelt szerephez fog jutni mind a külföldi, mind a belföldi kommunikációban az egészségturizmus. Mindezt indokolja is, hiszen hazánk egy igen kedvelt gyógyászati turisztikai célpont (elsősorban fogászati és szépészeti/esztétikai kezelések tekintetében), a hozzánk érkező vendégek elégedettek az igénybe vett szolgáltatásokkal, és ami nem elhanyagolható, hogy hosszasan, mintegy átlagosan 11 napot tartózkodnak Magyarországon.

Ezt követően bemutatásra kerülnek a jövőbeni trendek, amelyek az egészségturizmust érintik, ezek:
  • "Creation of Meaning" (az egyensúly visszaszerzése, új életmódok, hétköznapi célok megvalósítása)
  • "Relaxáció és rekreáció" (nyugodtnak, egészségesnek és szépnek érezni magunkat, aktívnak lenni) 
  • "Egészség" (egészségmegőrzés- és javítás, a saját egészség = jó beruházás) 
  • "A demográfiai változások" (Best Age népesség száma nő, nagy affinitás a wellness és egészségmegőrzés iránt)
Mindezek zárásaként pedig az előadó kiemelt egy nagyszabású rendezvényt, amely, jövőre hazánkban kerül megrendezésre, ez pedig nem más, mint a nemzetközi SPA vásár. A SPACE (Spa and Wellness Tourism in Central Europe) 2013. október 3-5. között kerül megszervezésre hazánkban, kapcsolódva a V4 soros elnökségéhez.

Horváth Gergelyt, Nagy Zoltán követi (az Országos Idegtudományi Intézet főigazgatója), aki hosszasan elemzi a magyar ideggyógyászat nemzetközi jelentőségét (2011-ben 175 ágyon, 109776 járó- és 8234 fekvőbeteg ellátása – ezzel az OITI Európa harmadik legnagyobb intézete) majd reményeit fejezi ki azzal kapcsolatban, hogy a későbbiekben a fogászat és az esztétikai beavatkozások mellett, nekünk, szállodaipari szakembereknek az ideggyógyászat is beugrik majd, mint lehetséges beutazó vendég motiváló tényező.

Az előadás-sorozatot Kincses Gyula (a Magyar Egészségügyi Turisztikai Tudományos Társaság elnöke) folytatja, aki nem pusztán elemzi, de be is mutatja a módozatait a hazai piac adta lehetőségek minél jövedelmezőbb kiaknázásának. Véleménye szerint „a válság utáni világban általában is az ország újra-pozícionálására van szükség”. A lehetséges kitörési pont pedig Magyarország számára nem más, mint az egészségipar, ezen belül is az egészségturizmus. Véleményét arra alapozza, hogy „az egészség tartósan és általánosan felértékelődő érték”, továbbá „az orvosi szolgáltatásokra épülő gyógyturizmus a világ egyik legdinamikusabban fejlődő üzletága”.

Utolsóként Dr. Felkai Péter (Ph.D utazásorvos) mutatkozott be és szemléltette tudományát, az igen evidensnek tűnő, mégis méltatlanul elhanyagolt utazásorvostant. Amely lényegében a „turizmus volumenének robbanásszerű növekedése támasztotta kihívásokról” szól.

A konferencia ezen pontján – töredelmesen bevalljuk – meglehetősen elkalandoztunk, sőt mi több a továbbra is beszűrődő borkóstoló zajai egyre csábítóbbnak hatottak, amikor is Hadházy Sándor (a FIDESZ szakpolitikusa, a Sport- és turizmusbizottság tagja) újfent szót kért. Hmmm… érdekes fordulat. Bejelentése értelmében Hadházy úr kezdeményezi egy nem politikusokból álló munkacsoport felállítását, amely arra lesz hivatott, hogy a turizmus-politika időben és érdemben tudjon reagálni a gyógyturizmus, illetve a megváltozott világ fogalomrendszerére. A munkacsoport feladata lesz a jelenlegi helyzet feltérképezésén túl egy cselevési terv felállítása is. Továbbá ígéretet tett arra vonatkozóan, hogy saját maga és a Sport- és Turizmusbizottság eszközei segítségével mindent elkövet annak érdekében, hogy létrejöhessen egy olyan pénzügyi alap, amely felgyorsítja és hatékonnyá teszi az egészségturisztikai fejlesztéseket.

Hát MI ezen a ponton felébredtünk. És bár cipőnk talpa megkopott mire megtaláltuk a helyszínt, az előadókat – akik a korábbiakban meghirdetettekhez képest igencsak megváltoztak - sok esetben csak szájról olvasva tudtuk követni, és a Business Traveller legfrissebb számát sem ismertük meg, mégiscsak gazdagabbak lettünk egy szakmai élménnyel. Mindezeken túl az előadások során számos tapasztalatot gyűjthettünk arra vonatkozóan is, hogy hogyan, és arra is, hogy hogyan ne prezentáljunk, de mégiscsak a legfontosabb, egy újabb kormányzati ígérettel lettünk gazdagabbak. MI várjuk a fejleményeket, akárcsak a több éve húzódó turizmustörvényt… Magyarország, MI így szeretünk.

A konferencia három előadása innen tölthető le.

Szabó-Princz Orsolya

Forrás: turizmus.com, előadói prezentációk

2012. október 22., hétfő

iDoll Cipellő a Kultúrzsibin pózolt!



Minden cégnek szüksége van egy logóra, egy márkanévre, egy jól megkülönböztethető arculatra, amely mindig-minden körülmények között felismerhetővé teszi az adott vállalatot. Legyünk szerények, nekünk ez már megvan. :)
MI azonban többre vágytunk. Így megszületett az iDoll Cipellő gondolata.
iDoll Cipellő egy piros magas sarkú (természetesen nem valódi cipő), aki mindenhova elkísér MInket. iDoll Cipellő lesz a MI kabalánk, akinek történetein, kalandjain keresztül MInket is jobban megismerhettek, illetve részesei lehettek a MI élményeinknek, programjainknak, szakmai munkásságunknak!
iDoll Cipellő feltűnhet nem szokványos, megdöbbentő helyszíneken, híres emberek kezében, trendi szórakozóhelyeken, szakmai rendezvényeken, de a legelképzelhetetlenebb, legmeghökkentőbb helyeken is!
Kövessétek iDoll Cipellő kalandjait Facebook rajongói oldalunkon, ahol folyamatosan képekkel dokumentáljunk, merre is topogott a Cipellőnk!
Ne aggódjatok, az ő sarka sosem fog elkopni…

iDoll Cipellő először a Kultúrzsibin járt. A Nagy Budapesti Kultúrzsibi az Akvárium Klub által került megszervezésre okróber 21.-én, vasárnap az Erzsébet téren. Kacatok, ócskaságok, elfelejtett kincsek és rengeteg ember lepte el a teret egy napra. A rendezők megfogalmazása szerint nem egy új bolhapiacról van szó, hanem sokkal inkább arról, hogy a város, vagy annak egy része, egy napra bolhapiaccá változik. Az ötlet maga nem magyar, Európában gyakran kerülnek megrendezésre hasonló rögtönzött piacok.
És, hogy kik voltak a kiállítók? Igazából bárki, aki regisztrált és elég elszántságot érzett magában az árusításhoz.
Láttunk antik tárgyakat, kortárs darabokat, kézműves termékeket, régi-új és új-régi tárgyakat, kacatot, kincset, üveget, kerámiát, porcelánt, könyvet, lemezt, fényképezőgépet, cipőt, ruhát, terítőt, dolgokat kicsiknek és nagyoknak, alacsonyaknak és magasaknak, magyaroknak és külföldieknek, kincskeresőknek és kacatgyűjtőknek, vasárnapi unatkozóknak és céltudatos keresőknek, sőt „eredeti” Scheiber Hugó képekkel is találkoztunk (nem is egyszer..).

Ecseri piac hangulat a város közepén, egy napig. Ez jellemezte az Erzsébet teret vasárnap, na meg olyan mondatok, hogy „ha én itt egyszer elesek, többet nem kelek fel”.
Szerettük, vásároltunk, fotóztunk. Nézegessétek a MI képeinket itt!

Princz Viktória

2012. október 18., csütörtök

Figyelemre méltó applikációk avagy digitalizált életünk

Az okostelefonok és táblagépek napjaink egyre népszerűbb és méltán elismert kommunikációs eszközeivé válnak. Ennek a tendenciának MI sem tudunk ellenállni. Íme, néhány figyelemreméltó alkalmazás a HORECA világából.
  • iFind Hotels

A HotelsCombined hotelár-összehasonlító oldal, 2-3 napja bocsátotta piacra ingyenes, magyar nyelvű iPhone- és iPad alkalmazását. A program más utazással kapcsolatos alkalmazásokkal ellentétben összehasonlítja számos utazási oldal információit, így mindig naprakész ajánlatokat tesz elérhetővé. Az iFind alkalmazás a hagyományos város alapú keresőn felül egy olyan keresőt is tartalmaz, amely a felhasználó közelében ajánl szállodákat. Az alkalmazás valamennyi hotelről részletes leírást, értékeléseket, térképeket és fotókat is biztosít, továbbá számos szűkítési lehetőség (pl.: ár, népszerűség, elhelyezkedés, repülőterek közelsége) áll a rendelkezésünkre.
Az iFind Hotels névre hallgató alkalmazás több száz szállásfoglaló weblap illetve szállodalánc oldalain keres, és hasonlítja össze az ott található árakat. Az iFind Hotels letöltésével számos egyéb szállodai alkalmazástól kíméljük meg magunkat, hiszen az alkalmazás segítségével a felhasználó több mint 120 000 város több mint kétmillió szállásajánlata közül válogathat, sőt, a kedvére valót egy kattintással, telefonja segítségével le is foglalhatja.
Az alkalmazás ingyenesen letölthető az App Store-ból. 
Az alkalmazás egyetlen szépséghibája, hogy iOS 5-öt igényel, ami ugyan 1 éve letölthető, de MI ezt még nem tettük meg, így nem tudtuk kipróbálni az alkalmazást. Ha valakinek van jó vagy rossz tapasztalat az iFind-dal kapcsolatban, kérjük, írja meg nekünk. 
  
  • Gasztro utca

A Gasztro utca borászati és gasztronómiai katalógusrendszer elsődleges célja a minőségi borok és a kulturált borfogyasztás népszerűsítése. A folyamatosan frissülő adatbázisban minden felhasználó könnyedén megtalálhatja a számára kedves borokat, ha pedig a nemes nedű mellett némi információra is szomjazunk, az adatbázis ebben is segítségünkre lesz, hiszen valamennyi borról gazdag információval szolgál. Nem akármilyen kereső ez, hiszen íz- és illat asszociációkra, olfaktorikus (vegyi kommunikáció, amelyhez tartozik szaglás, ízlelés, látás, hallás, hőérzékelés) adatokra, pincészetre, de akár a bor vonalkódjára is kereshetünk! Sőt még ételeket is javasol egy-egy borhoz! Wow! 
A Gasztro utca alkalmazás funkciói:
  • Keresés pincészetek között
  • A kedvenc borok keresése
  • Palackon lévő vonalkód leolvasása
  • Kereskedők és vinotékák
  • Vendéglátók
  • Zenei kínálat, borozáshoz
  • Kapcsolatfelvétel partnereknek 
Az alkalmazás ingyenesen letölthető az App Store-ból.
  
A Gasztro utcát viszont annál inkább sikerült kipróbálnunk! A kedvenc borok keresése, funkció például kifejezetten tetszett nekünk. Kereshetünk jelzők alapján, mint „testes”, „gyümölcsös”, szavak alapján, mint „nyár”, „mosoly”, de akár szülinapra is ajánl nekünk bort. Körülbelül úgy működik a kereső, mint a blogokon a címkék – a blogon rákeresünk egy címkére és megkapunk minden olyan cikket, amiben szerepel az adott szó. Az borkereső pont ugyanígy működik! Rákeresünk egy szóra és az alkalmazás megtalál nekünk minden olyan bort, aminek a leírásában szerepel az adott szó, annak ragozott formája, esetleg szinonimája.
  
MI viszont egy ponton, kicsit becsapósnak éreztük az applikáció leírását. Azt ígérik, hogy különböző zenéket is ajánlanak a borozáshoz, ehelyett pedig az alkalmazást letöltve egy Gasztro utca CD-vel találjuk szemben magunkat, amit megrendelhetünk… Végülis zenéket ajánlanak, csak olyanokat, amit GERO és Lipuria külön erre a CD-re készített…
Az alkalmazás alapvetően jó, innovatív, hasznos, tetszett, viszont, még kezdetleges állapotban van, bőven van információ, amivel még ki lehet egészíteni! Úgyhogy hajrá!
  • Allianz X-játszma

Ugye mindenkivel előfordult már, autóvezetői pályafutása során, hogy egy-egy szituációban hirtelen nem tudta eldönteni, hogy kinek van elsőbbsége az adott kereszteződésben?!
MI igazán nem szeretnénk, ha ez a szituáció éppen gasztronómiai utazásaikat keserítené meg, ezért íme, egy remek alkalmazás, amivel mindez megelőzhető.
Az Allianz Hungária legújabb alkalmazása, az Allianz X-játszma lehetőséget nyújt a különböző, kereszteződésekben előforduló közlekedési helyzetek gyakorlására otthon, kényelmesen, következmények nélkül.
Az Allianz X-játszmában a KRESZ-tudásukat frissíteni vágyók interaktív módon, az okostelefonjukon, szabadon gyakorolhatják a kereszteződésekben kialakult bonyolult forgalmi szituációkat és az elsőbbségadás szabályait, sőt egy gyorstalpaló KRESZ órán is részt vehetnek, hiszen néhány mondatos összefoglalót is kapnak a kereszteződésekre vonatkozó KRESZ szabályokról. Az applikáció nem csak a balesetek megelőzésére és a fokozott elővigyázatosságra hívja fel a figyelmet, de szórakoztatja is felhasználóit. Érdekes és innovatív alkalmazás.
Az alkalmazás ingyenesen letölthető az App Store-ból.
Természetesen ezt az alkalmazást is kipróbáltuk!
Az alkalmazás tényleg nagyon kedves, hasznos, szórakoztató, tét nélkül tesztelhetjük az olykor-olykor kopottas KRESZ tudásunkat.
De nézzük szakmai szemmel – mi is az Allianz célja ezzel a játékkal? Az Allianz-ról tudni kell, hogy nagyon erős az online kommunikációja, legkedveltebb eszköze az eDM. 2011-ben Ferrari tesztvezetéssel kecsegtették a játékos kedvű embereket és ezzel egy időben gyűjtöttek e-mail címeket. A játékba nemcsak regisztrálni kellett, hanem ismerősöket is bevonni, akiknek természetesen meg kellett adni az e-mail címüket. Minden egyes ismerős, aki a meghívásunkra regisztrált nekünk plusz 5 pontot és nagyobb nyerési esélyt jelentett a játékban, az Allianznak pedig minden játékba bevont ember, potenciális, új ügyfelet eredményezett. A néhány hónapos kampány természetesen hatalmas adatbázishoz vezetett.
A jelenlegi alkalmazásnak nem titkoltan, hasonló célja van. Az alkalmazást használhatjuk regisztráció nélkül is, azonban, ha regisztrálunk, máris részesei lehetünk egy versenynek. Az a 3 játékos, aki a legmagasabb pontszámot éri el az adott hónapban, 35 %-os kedvezményben részesül eCasco biztosítás díjából, új szerződéskötés esetén. A regisztrációhoz pedig természetesen meg kell adnunk az e-mail címünket. A játékkal és az e-mail címek ilyen módon való megszerzésével szerintünk nincsen semmi baj, korrekt az Allianz részéről, hogy regisztráció nélkül is ugyanúgy használható, élvezhető a játék.
Vezetésre fel!
Három alkalmazás a sok közül. MI ezeket találtuk érdekesnek, egyedinek, követendőnek, de nem ússzátok meg! Jelentkezünk még ilyen poszttal, hiszen applikációkból sosem lehet elég!!!
Szabó-Princz Orsolya, Princz Viktória

Forrás:
https://itunes.apple.com/hu/app/gasztroutca/id508430000?mt=8
http://www.vezess.hu/allianz/x_jatszma_tudja_kinek_van/39721/
http://napiapp.hu/i_find_hotels_-_hotelkereses_egyszeroen

2012. október 15., hétfő

Open Your World! Heineken!

Őrült képek, szinte felfoghatatlan történet, megkapó zene, mozi élmény – ez jellemzi a Heineken 2012-ben indult „Open Your World” – „Tárd ki a Világot” globális márkakampányát. 

Az első reklámfilm 2010 decemberében a Heineken Facebook rajongói oldalán debütált, majd február 21.-én került TV képernyőre Magyarországon. A kisfilmből 90, 60, 45 és 30 másodperces változatot is készítettek, itthon először a 60 másodperces szpotot láthattuk, majd, ahogy jobban megismertük a film történetét, már csak a 30 másodperces reklám került vetítésre. Az igazi nagy robbanás február 27.-ére (vasárnap) tehető, amikor a kampányban használt 14 csatornán, közel egyszerre, este 8 órás kezdéssel adták le a szpotot, így jóformán minden magyar néző számára elkerülhetetlenné vált a reklám megismerése. Az első reklámfilm, a The Entrance, azaz „A Belépő” címet kapta, főszereplője a kampány állandó főszereplője, „Legendary Man”, akinek ugyan személye változik, a neve, a stílusa, az életvitele, azonban sosem. Az első film egyértelműen a főszereplő bemutatkozásáról szól – mindenki ismeri, szereti, imádja, kívánja... A kampány nagyszerűségét mutatja, hogy a televíziós vetítésen túl, a mozikban is játszották a szpotot, valamint 11 kisfilm is készült direkt a YouTube-ra, ahol jobban bemutatták „Legendary Man” kalandjait és személyét.

A második kisfilm, a „The Date”, azaz  „A Randevú” címet kapta. Ez a reklám szintén több, különböző hosszúságban készült el, mi a 45, valamint a 30 másodperces változatával találkozhattunk. A filmben, Kínába kalauzol minket a Heineken és egy újabb „Legendary Man” kalandjait ismerhetjük meg. A főszereplő ismét stílusos, laza, minden nő álomférfija… A reklám érdekessége, hogy egy kínai étteremben játszódik, valamint rengeteg kínai elemet vonultat fel (Magyarországon a kínai újév kezdetével egy időben került először levetítésre), ezek ellenére, a háttérzene egy 1960-as bollywood-i zene a „Jaan Pehechaan Ho”. Érdemes megnézni!

A harmadik reklámfilm pedig 3 hete, szeptember 21.-én debütált Magyarországon. A „Crack the Case” reklámfilm, a „007 – Skayfall” apropójával készült, így nem meglepő, hogy maga James Bond (Daniel Craig) és a legújabb Bond lány (Bérénice Marlohe) is feltűnik a szpotban. A Heineken 15 éve működik együtt a James Bond-sorozattal. „James Bond magabiztos, találékony és mindig készen áll az új élményekre, így személyesítve meg a Heineken márka értékeit is." - nyilatkozta Alexis Nasard, a Heineken kereskedelmi vezérigazgatója. A legújabb kampány havas hegyi vasútvonalak (a képi megjelenésekből ítélve Oroszország) zegzugos mélyére kalauzolja a nézőket, hogy maguk is titkos ügynökké válhassanak. A főszereplő… szerintem fölösleges leírni, hogy milyen…
A kisfilmhez azonban most egy interaktív, digitális kampány is társult. A "Törd fel a kódot" játékban a legújabb Bond-lány, Bérénice Marlohe küldetésre invitálja a játékosokat, akiknek különböző akadályokkal kell megküzdeniük, hogy végül kinyithassák a kampány középpontjában álló titokzatos fémtáskát (a reklám végén láthatjátok). Az interaktív online kalandjáték a televíziós reklámkampánnyal egy időben indult a www.heineken.hu oldalon.

És, hogy miért kezdte ez az új márkakampányát a Heineken? A Heineken az „Open Your World!” kampánnyal, a márka kozmopolita karakterét hangsúlyozza. Maga a szlogen a márka nyitottságát, nemzetköziségét és magabiztosságát tükrözi (fogalmazott így Cyril Charzat, a Heineken márkáért felelős nemzetközi igazgató). Míg Bram Westenbrink, a Heineken Hungária Sörgyárak Zrt. márkaigazgatója szerint a produkció kiemeli a márka exkluzivitását, kozmopolita és prémium jellegét.
Összegezve, a Heineken újrapozícionálta a márkát és olyan személyek számára is érdekessé, szerethetővé tette, akik nem szeretik a sört. A többi sör reklámmal szemben, itt nem látjuk a sörcsapolás folyamatát, vagy a pohárban habzó nedűt. Az „Open Your World!” egyértelműen egy márkareklám, egy imázs reklám, célcsoportját a nők alkotják (ilyen férfi főszereplőkkel ki más lehetne a célcsoport…?!)
A szpotokat a Wieden+Kennedy amszterdami reklámügynökség jegyzi. A reklámügynökség egyik szlogenje: „Advertising is a weapon, be careful where you point it” – engem megcéloztak és eltaláltak, menthetetlenül imádom az „Open Your World!” kampányt és már tűkön ülve várom „Legendary Man” legújabb kalandjait.

Princz Viktória

2012. október 11., csütörtök

2012 legjobb éttermi hirdetése – avagy lőjünk fagyasztott húspogácsára!

A Web Marketing Association minden évben – az Internet Advertising Competition (IAC) Awards keretein belül – kiosztja a „Legjobb Éttermi Hirdetés” díjat. Idén, az IAC Awards 10. évében szervezte meg az első és egyetlen olyan ágazat-alapú hirdetési díj kiosztását, amely kizárólag az online reklámra alapozott.
 
 
A hirdetések kiválasztásához a szakmai zsűri az alábbi ismérveket vette górcső alá:
  • Kreativitás 
  • Innováció 
  • Hatás 
  • Tervezés 
  • Copywriting 
  • Használja a közeg 
  • Emlékezetesség
 
Íme az idei nyertesek:
  • Legjobb Élelmiszeripari Interaktív alkalmazás, a Legjobb Étteremi interaktív alkalmazás, Legjobb Show interaktív alkalmazás: Beef Equity – Heres the Beef (Wendy's and The Kaplan Thaler Group) – édes kis játékok, érdemes kipróbálni!
  • Legjobb Élelmiszeripari Online Video, Legjobb Étteremi Online:  (Wendy's and The Kaplan Thaler Group) –Video: Beef Equity – Factory Tour teljesen elvont, furcsa videó a húspogácsa üzemből
  • Legjobb Étteremi Social Media kampány: Girl Behind Six (Wendy's and The Kaplan Thaler Group)
  • Legjobb Éttermi Weboldal: Quiznos Lonely Lobster (VML)







 
Jól látható, hogy négyből három kategóriában a Wendy’s elsöprő sikert aratott, míg a negyedik kategóriában az az ügynökség tudott labdába rúgni, aki többek között a Dell, a Colgate-Palmolive vagy éppen a Revlon hirdetéseiért felelős. De mi a Wendy’s sikerének titka? A siker lehet a fagyasztott húspogácsák kilövésében rejlik? Azért ezt MI sem hisszük el, de tény, hogy több kommunikációs eszközben is feltűnik ez a furcsa Wendy’s „hagyomány”! Lehet ezért vonult ki a Wendy’s Magyarországról még 2002-ben? Kilőtték az összes húspogácsát?
 
 
Vissza a kommunikációs eszközökhöz… Ki-ki döntse el saját ízlése szerint, hogy a fent felsorakoztatott, elismert példák közül mit épít be saját online kommunikációjába! A lényeg az, hogy mindig legyünk innovatívak, meghökkentőek, kreatívak és következetesek!
 
Szabó-Princz Orsolya
 

Forrás: http://www.advertisingcompetition.org/iac/winners_detail.asp?yr=all&award_level=best&category=Restaurant

2012. október 9., kedd

Mit kíván a magyar nemzet?


Végy egy mérleget. Az egyik serpenyőben olyan kifejezések vannak, mint a „goulash, paprikasch, langosch” vagy a „puszta, paprika, Piroska”, míg a másik serpenyőben olyanok, mint „gasztroforradalom”, „új-magyar konyha”, „szezonalitás”, „regionalitás” - vajon melyik irányba billen el a mérleg nyelve?

Az elmúlt néhány évben minden érzékszervünkkel érezhetjük, hogy valamilyen változás indult meg a magyar vendéglátás világában. Michelin-csillag(ok), gasztrofesztiválok, gasztroblogok, gomba módra szaporodó új éttermek/bisztrók, és sok új étel, ízkombináció, régi-új magyar fogás.

 De mi is ez a változás… Gasztroforradalom?!
A gasztroforradalom egy olyan folyamat, amely az ország gasztronómiai kultúrájának a megújulását célozza. Igen! Ez a folyamat elindult, ezt nem vitathatjuk, hiszen ebben élünk…
A gasztroforradalom kezdete 2009-re tehető, mivel ekkor jelent meg a gasztroforradalom egyik legfőbb „okmányaként” nyilvántartott az „Új magyar konyha 7+2 pontja” dokumentum, melyet a Magyar Gasztronómiai Egyesület fogalmazott meg. Ez a kiáltvány olyan alapelveket tartalmaz, mint a kézművesség (a gasztronómiával kapcsolatos kézműves szakmák népszerűsítése), a regionalitás (az alapanyagok a szűk környezetből való beszerzése) vagy a szezonalitás (az évszakok megjelenítése a tányéron). A gasztroforradalom első kézzelfogható eredménye a Costes 2010-ben elnyert Michelin-csillaga volt, ami egyben Magyarország első Michelin-csillagát is jelentette, ezt tetézte 2011-ben az Onyx étterem Michelin-csillaga, ami már igazán a magyar konyha elismerése volt, hiszen az Onyx az új-magyar konyha vonalát képviseli. Az már csak hab a tortán, hogy 2012-ben mindkét étterem megőrizte a maga csillagát.

Új éttermek, új bisztrók (mert az most trendi…), új minősítő rendszerek, új díjak, új ételek, új ízek, csak egy a régi, az ízlésünk… Vagy mégsem?

Végeztünk egy kutatást azzal kapcsolatban, hogy milyen a magyar konyha megítélése, mi fogyasztók, a gasztroforradalom idején vagy épp annak hatására milyennek látjuk a magyar konyhát?
A magyar konyháról, a magyar ételekről olyan kifejezések jutnak eszünkbe, mint a paprikás, hagyományos, nehéz. Ezzel enyhén, de megbillent a képzeletbeli mérlegünk a hagyományos magyar konyha irányába…

Viszont érezzük, hogy valami azért nem teljesen kerek a történetben, mivel…
  • a válaszadók 56 %-a szerint a magyar konyhának jellegzetességeit megőrizve meg kell újulnia (a mérleg ezzel visszabillent az egyensúlyi állapotba). Azaz nem tengeri herkentyűkre vágyunk, hanem egy egészségesebb, modernebb, könnyebb, kevésbé paprikás magyar konyhára
  • mindazok ellenére, hogy a válaszadók több mint 81 %-a még így, kicsit (nagyon) paprikásan is, de szereti a magyar konyhát.

Szerettük, szeretjük, de szeretni is fogjuk jelen formájában?
  • a válasz az, hogy nem, mivel a kutatásunkban résztvevők 63 %-a véli úgy, hogy a magyar gasztronómia megújulás előtt áll
  • mindössze a kitöltők 16 %-a szerint marad változatlan a magyar konyha.

Az eredményből élesen látszik, hogy a válaszadók sokkal inkább a magyar konyha megújulását várják és remélik. Azonban természetesen voltak olyan kitöltők is, akik ennél sokkal borúsabban látják a konyhakultúránk jövőjét.
  • a válaszadók 13 %-a ítéli úgy, hogy a magyar konyha lassan elveszíti  jelentőségét a nemzetközi éttermek, valamint gyorséttermi láncok mellett
  • 8 % szerint a gasztronómia jelenleg divatos téma, de ez nemsokára lecseng…
Akkor összegezzünk. Szeretjük a magyar konyhát, de várjuk, hogy megújuljon. Újuljon meg, de azért őrizze meg a jellegzetességeit. Szeretjük-szeretjük, de olyan negatív jelzők jutnak róla az eszünkbe, mint a paprikás vagy a nehéz…
Nehéz igazságot tenni! Érezzük, hogy változik a magyar gasztronómia, azonban mégis bennünk vannak még a már réges-régen berögzült sztereotípiák. Az azonban biztos, hogy vágyunk egy újfajta magyar konyhakultúrára és, hogy milyen legyen az?

Ez a MI válaszunk, azaz receptünk rá:
„Vegyél egy országot, amely épp a gasztronómiai megújulás szélén áll, adj hozzá hagyományokat, keverj bele érdeklődő fogyasztókat, fűszerezd kézműves termékekkel, öntsd fel egy kevés magyar borral, végül alaposan forgasd össze a divattal – hiszen divat a magyar!” – Ez az új magyar gasztronómia receptje (szerintünk…)!

Ui.: a kutatást 2011 tavaszán végeztük, a kutatásban 208 fő vett részt, 159 nő és 49 férfi. A megkérdezettek átlag életkora 31,6 év volt. A kitöltők között 19 vendéglátásban dolgozó személy volt. A kitöltők 52 %-a budapesti lakos.

Princz Viktória
„A cikk a reklamipar.hu (http://reklamipar.hu/marketing/horeca---turizmus/2012/10/09/mit-kivan-a-magyar-nemzet-/) oldalon is megtalálható!”

2012. október 5., péntek

És tényleg hatással vannak ránk a színek...

A színek és a reklám

Amint kinyitjuk a szemünket, azonnal találkozunk a színekkel. Nem kérdés, hogy befolyással vannak-e ránk, hiszen - különböző kutatások alapján - nyitott szemmel akár 80%-al is növekszik az érzékelésünk. Az érzékeinkre és a testünkre is egyaránt hatást gyakorolnak a színek, így nem csoda, hogy döntéseinket, érzéseinket is befolyásolni tudják. Ha ismerjük hatásukat, bámulatos dolgokra használhatjuk őket a honlap tervezés, arculattervezés, vásárlásösztönzés, építészet és még számtalan területen egyaránt. Ha azonban tudatlanul vesszük magunkat körül velük, fejfájást, fáradságot vagy éppen étvágytalanságot okozhatnak. Ugyan mindenkire hatással vannak a színek, eltérő kultúrákban egy-egy szín különböző jelentéssel bírhat. Ezt a tényt néha elfelejtjük, még mi marketingesek is. A következmény pedig egyértelműen maga a veszteség, amit a reklámozó társaság szenved el. Ezt a gondolatmenetet támasztja alá a McDonald’s esete is. Amikor Japánban nyitották meg első éttermeiket, a gyorsétterem-lánc munkatársai eleinte nem értették, mi bajuk van a helyieknek az étterem reklámarcával, a fehér arcú, mosolygós bohóccal. A megoldás pedig kézenfekvő volt: a keleti kultúrákban a fehér a gyász színe. Ugye mi sem szívesen falatoznánk együtt a fekete kaszással?!
 
 

 
 Színlélektan

Angela Wright - nemzetközileg elismert színszakértő - saját kutatásai alapján kidolgozott egy olyan rendszert, amelynek segítségével a szín-lélektani ismeretek felhasználhatóvá váltak a kereskedelmi élet területén is. Bár a divattervezők már régóta tudatában vannak annak, hogy egy öltözék milyen színösszeállításban lesz a leginkább kelendő egy adott évben, és ebből kifolyólag nagy hangsúlyt fektetnek a színekre, más területekre ez sajnos még nem jellemző. Gyakori jelenség, hogy egy-egy vállalatot az arculati színeik kiválasztása során a designerek pillanatnyi ötletei vagy éppen csak a véletlen vezérli. Az Angela Wright által kifejlesztett 'Színek Hatásai' rendszert az elmúlt 15 év során számos nagyvállalat alkalmazta sikeresen reklámstratégiájának vagy emblémájának meghatározása során. Olyan szervezetek, mint a British Telecom, a Motorola, ICI (Imperial Chemical Industries) vagy a Natwest találhatók a rendszer felhasználói között.

 A kidolgozott rendszer alapján a megfelelő színkombinációk meghatározása úgy történik, hogy a színszakértők először az adott cég által kommunikálandó üzenetet vizsgálják meg, és ennek az üzenetnek a tudatában választanak színt - így garantálható, hogy a választott elemek segítik majd a célcsoport hatásosabb és pontosabb elérését. Hogy példát is említsünk, a McDonald's által alkalmazott piros-sárga kombináció bizonyíthatóan több embert csábít a gyorsétterembe, és úgy ösztönzi őket több pénz elköltésére, hogy közben még jól is érzik magukat.  

A színek tudatlan használata azonban egy rossz álomnál, vagy egy kis étvágytalanságnál sokkalta rosszabbat is okozhat egy vállalatnak. Nem csak, hogy hatástalan marad a drága pénzért megtervezett és kivitelezett reklám, hanem például magát a terméket sem emelik le a polcról. Mindez pedig egy rosszul megválasztott szín miatt!

 A szín és az érzelmek   

A színek bizonyíthatóan a legfontosabb részei a kommunikációnknak, és bár a rájuk adott reakciónk a legtöbb esetben a személyes, szubjektív ízlésünktől és gondolkodásunktól függ , bizonyos színek és azok kombinációi pontosan előre jelezhető lélektani és fizikai hatásokat fejtenek ki mindannyiunkban. Sokan úgy gondolják, hogy színek - pusztán azért, mert a csak a szemünkkel érzékeljük őket - kizárólag vizuális hatást fejtenek ki. Valójában azonban a színeknek komoly fiziológiai és lélektani hatásuk van ránk, képesek radikális és azonnali reakciót kiváltani belőlünk. Gondoljunk pusztán az éj és a nappal szín körforgására, és arra, hogy milyen jelentős hatással van az emberiségre - a sötétkék (éj) csöndet, nyugodtságot, passzivitást jelent, míg az élénksárga (nappal) reményt, cselekvést, aktivitást. Ha megpróbáljuk mélyebben megismerni a színek lélektani hátterét, felismerhetjük a különböző árnyalatok és kombinációk kulturális és hagyományos gyökereit is. A pszichológiai alapok ismeretében pedig olyan tudás birtokába kerülhetünk, amellyel még hatásosabbá és eredményesebbé tehetjük a kommunikációs anyagainkat.

  • Piros: szeretet, szenvedély, életkedv, önbizalom, kitartás, erő, hatalom színe, a fizikai erőt növeli, étvágygerjesztő hatású, fokozza a teljesítőképességet.
  • Narancs: energia, optimizmus, aktivitás, kapcsolatteremtés, ösztönzés, erotika színe, valamint a szervezet öngyógyító képességét segíti.
  • Sárga: fény, vidámság, öröm, kibontakozás, vállalkozói kedv, értelem, az idegrendszer, támogató színe, a legerősebb gyógyító, segíti a tanulást.
  • Világoskék: nyugalom, béke, ellazulás, frissít, tisztítja a légzést, segíti a tanulást és a tudományos munkát
  • Mélykék: bölcsesség, spiritualitás, a fülre és az orra hat, erős nyugtató hatású.
  • Rózsaszín: romantika, önzetlenség, odaadás.
  • Fehér: tisztaság, megbízhatóság, a teljesség, a tökéletesség, az igazság színe
  • Fekete: méltóság, titok, újjászületés, hatalom, elegancia.
  • Szürke: hűvös, konzervatív hatást kelt, érzelmeket nem vált ki.
  • Zöld: egyensúly, növekedés, harmónia, remény, gyógyulás, természet, regenerálódás, alkalmazkodóképesség színe, relaxáló, nyugtató szín, sötétebb árnyalata férfias, tekintélyt sugárzó.
  • Barna: stabilitás, biztonság, őszinteséget sugall, melegséget, nyugalmat ad, étvágyserkentő.
  • Ibolya: mágia, misztikum, spiritualitás, erkölcs értékek
  • Lila: lelki megvilágosodás, megértés, szeretet
  • Ezüst: érzékfelettiség, jólét, természetfeletti képességek.
  • Arany: bölcsesség, gazdagság, szépség, örökkévalóság.

Mindezek tudatában már egyáltalán nem meglepő, hogy az üzleti életben is egyre nagyobb jelentőséget tanúsítunk és kell, hogy tanúsítsunk a színeknek. MI azt javasoljuk, hogy használjunk bátran színeket marketing és kommunikációs anyagaink során, de mindig kérjük ki kommunikációs szakember segítségét, nehogy sötétben tapogatózzunk a színek terén.

Szabó-Princz Orsolya


(forrás: SAJTÓTÖRTÉNETI DIÁKKONFERENCIA 2008. DECEMBER, ELTE BTK Mővészetelméleti és Médiakutatási Intézet, A SZÍNEK HATÁSAI AZ ÚJSÁGÍRÁSBAN ÉS A REKLÁMOKBAN, Viola Nelli)

2012. október 1., hétfő

Gangnam Style, avagy a globális Mizu


Eddig, ha ismerkedni akartunk nem volt nekünk más, csak a „Te lány én meg fiú (vagy adott szituációban megfordítva…), na mizu, mizu, mizu” szöveg. Most azonban új idők járnak. Fel akarjuk hívni magunkra a figyelmet? Járjuk el a Gangnam táncot!
Nem tudod, hogy mi az? Tényleg nem tudod, hogy mi az? Most azonnal nézd meg!
 
A Gangnam Style egy dél-koreai énekes – rapper, PSY dala, amely az előadó hatodik albumán jelent meg 2012.július 15.-én. A dal igazi internetes mémmé vált (a mém röviden: az interneten hirtelen népszerű lett személy, jelenség vagy esemény, akit/amit rövid idő alatt milliók ismernek meg, küldenek tovább az ismerősöknek, aztán mire a bulvármédia is felfigyel rá, már meg is unják, esetleg el is felejtik) hiszen olyan neves előadók, mint Robbie Williams vagy T-Pain is megosztották videójukat a közösségi oldalaikon, sőt Nelly Furtado is eljárta már az elhíresült táncot.

A dal minden idők legnézettebb videoklipjévé vált, 49 nappal a bemutatása után, és első helyre került a YouTube legnézettebb videóinak listáján. 1,5 hónap alatt mintegy 57 000-szer töltötték le az Egyesült Államokban, egy hét alatt mintegy 23 000 letöltéssel, ami a Nielsen SoundScan szerint a World Digital Songs listán minden idők legnagyobb eladási adata. 2012. szeptember 4-én a videoklip nézettsége átlépte a 100 milliós, két héttel később pedig a 200 milliós határt a YouTube-on. Szeptember 20-án a videó hivatalosan Guinness-rekorder lett, mint a YouTube történelmének legkedveltebb videója, több mint két millióan nyomták meg rajta a „tetszik” gombot. A dal harmincegy országban vezette az iTunes letöltő listáját, beleértve az Egyesült Államokat, az Egyesült Királyságot, Kanadát és Magyarországot is.

Mi a siker titka?
Egyrészt a dal videoklipjét Gangnamban forgatták. Gangnam igazi gazdag negyed, Szöül legmenőbb városrésze, szórakoztató és üzleti negyed egyben. Egy szóval: újgazdag! PSY pedig egyáltalán nem illik ebbe a képbe, mégis arról szól az egész szám, hogy ő képviseli a gangnami stílust. Azaz töményen ironizál, egy paródiát mutat be, ami általában bejön az embereknek, így innen a helyi népszerűség.
Másrészt, nekünk, külföldieknek ez a szám egészen más, nem megszokott, furcsa, vicces, egyedi stílust képvisel, ezért nyilván szeretjük!

A Gangnam Style utóélete
Az üzleti negyed felélénkült, mivel a Koreai Turisztikai Hivatal egynapos „Gangnam-túrákat” kezdett el szervezni, melyek keretében szépségszalonokba, vásárolni és ebédelni, majd este kaszinókba és klubokba viszik el a szórakozni vágyót. A táncoktatás azonban nincs benne a programban… Értitek Ti ezt?
PSY a Samsung reklámarca lett – természetesen a Samsung reklámban is az elhíresült táncát fogja járni csak épp egy hűtő előtt…
A koreai politikusok pedig PSY mozdulatait használják fel politikai kampány körútjukon – nem ismerős véletlenül? Hol is idéztek egy hasonlóan felkapott számból (Fluor – Mizu) a Parlamentben? Hát Magyarországon!

És akkor nézzük hol a kapcsolat Fluor és PSY között…
Az egész bejegyzés alatt párhuzamba állítottuk Fluor Tomit és PSY-t. Hogy miért? Mert mindketten a vírusmarketing hátán kapaszkodtak fel. Fluor, a hazai PSY vagy inkább PSY a világ Fluorja. A Gangnam Style, a globális Mizu!
Fluor, a Mizu című klipjét kis költségvetésből, konkrétan részben a saját lakásán belül oldotta meg és mégis YouTube-on most már közel 15 millió letöltésnél jár a szám, több feldolgozás, paródia készült belőle, nincs ember, aki ne tudná a szám refrénjét és mindezt a vírusmarketingnek köszönheti.
A vírusmarketing a közösségi média eszközöket felhasználva, a reklámüzenet elindítása után \"magára hagyva”\ engedi terjedni azt. A vírusmarketing kampány indítója egy idő után teljesen elveszti befolyását a kampány irányítása felett, az üzenet a felhasználók között vírusszerűen terjed.
Fluor megosztotta számát néhány közösségi oldalon és onnantól elindult az őrület. Folyamatosan osztották meg az emberek, küldték tovább egymásnak (egy Sharpe Partners kutatás szerint az e-mailben leggyakrabban (88%) továbbküldött üzenetek tartalma humoros). Azért mert tetszett nekik? Vagy azért mert utálták? Teljesen mindegy, megosztották, terjedt a híre, 0 költséggel, így jól láthatjuk, hogy egy igen csekély költségű marketing eszközről van szó, jelentősebb kiadást csak a stratégia, üzenet kitalálása, elkészítése jelent, az üzenet terjesztésének költségei gyakorlatilag nincsenek.

És mi az írásunk apropója? Az, hogy itt, a Marketing iDolls blogon, Fluort kinevezzük a vírusmarketing POP mesterének. Vírusmarketinggel futott be és most újra akcióba lendült. Fluor lett a Gangnam őrület hazai arca. Nem hiszitek? Nézzétek meg ezt
 

Flash mob, videofilm, Facebook megosztások, TV2-ben riport… És mindezt PSY-nek és a Gangnam Style-nak köszönheti!
Fluor az, akitől csak tanulhatunk. Kellően őrült és bevállalós ahhoz, hogy tökéletes vírusmarketing alany legyen, így MI azt gondoljuk, hogy joggal megérdemli a sikert!
Úgyhogy hajrá vírusmarketing és hajrá Gangnam Style!

Princz Viktória

Ui.: És Fluorék kis videójának a tanulsága: „lényegében akárhova mész Pesten, ha a Gangnam Style-t tolod, odacsapódik egy koreai és egyből letáncol” (forrás: Fluor Tomi Facebook rajongói oldal)
Na, de most már, elég az írásból, megyünk MI is Gangnam Style-t járni…

(forrás: http://medwe.blog.hu/2011/12/30/a_mem_jelentese_1
http://www.marketing112.hu/mitol-talaljak-tovabbkuldesre-erdemesnek-a-virusmarketing-uzenetedet/
http://iprofit.hu/online-marketing-szotar/online-marketing-internet-marketing/virusmarketing)